1. Aktív szénszűrő: Az aktív szénszűrők olyan szűrőrendszerek, amelyek aktív szenet tartalmaznak, a leggyakoribb a kókuszhéjból készült aktív szén. Az aktív szén mikroszkopikus pórusokkal rendelkezik, amelyek kiváló adszorpciós (szennyező anyag megkötő) tulajdonságokkal bírnak. Az adszorpció során a szennyeződések és vegyi anyagok megragadnak az aktív szén pórusaiban, így eltávolítják a vízből az ízeket, szagokat, klórt és számos egyéb szerves vegyületet. Az aktív szénszűrők hatékonyak, de csak a kémiai szennyeződésekkel és mikroorganizmusokkal nem rendelkező víz tisztítására alkalmasak.
2. Aktív szénszűrő ezüsttel: Az aktív szénszűrők ezüsttel való kezelése elősegíti a víz dezinfekcióját. Az ezüst Anti mikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, ami azt jelenti, hogy gátolja a baktériumok, vírusok és más mikroorganizmusok növekedését és szaporodását. Ezáltal az aktív szénszűrők ezüsttel hosszabb ideig képesek ellátni feladatukat.
3. Aktív szén ezüsttel + KDF: Egy ötvözet, amely réz- és cinkrészecskéket tartalmaz. A KDF segítségével a szűrő képes csökkenteni a klór és más nehézfémek mennyiségét a vízben. Ezenkívül a KDF Anti mikrobiális hatással rendelkezik, így hozzájárul a baktériumok, algák és gombák elleni védelemhez. A KDF ötvözet jelentősen megnöveli az aktív szén szűrők hatékonyságát és élettartamát, miközben javítja a víz ízét és minőségét. A KDF víztisztító réteg oly módon távolítja el az egészségre káros klórt és a vízben oldott nehézfém kationokat, hogy azokból elektronok átadásával létrehoz klorid ionokat, valamint réz-cink ötvözethez tapadó elemi fématomokat, melyek ártalmatlanul maradnak a szűrőben. Ennek eredményeként a KDF víztisztító eljárás enyhe antibakteriális, alga- és gombaölő hatással rendelkezik, és jelentősen csökkenti a vízkőlerakódásból eredő problémákat. A KDF víztisztító eljárás redox folyamat hatására létrehoz egy elektrolitot, amely gátolja a baktériumok, algák és gombák elszaporodását, ezáltal teremtve a mikroorganizmusok számára ellenséges környezetet.